Spotkanie szkół im. ks. Franciszka Blachnickiego

2018-05-09

We wtorek 8 maja 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami (p. Alicją Grosman i p. Anną Jastrzembską) i dyrekcją (p. dyrektorem Ryszardem Krasem i p. wicedyrektor Ewą Tyl) wzięła udział w dorocznym spotkaniu szkół im. Ks. Franciszka Blachnickiego, które miało miejsce w Krościenku nad Dunajcem. Opiekę duchową sprawował nasz proboszcz-senior. ks. Teodor Suchoń.

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy naszą szkołę ‘po naszymu’ i po polsku, robiąc furorę gwarą i śląskimi strojami oraz wzięliśmy udział we mszy świętej odprawionej w lokalnym kościele, a także złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy grobie naszego Patrona.

Następnie część naszej grupy (a konkretnie drużyna złożona ze ‘starszaków’ - Patrycji, Klaudii, Zuzi, Karola i Samuela oraz p. Tyl) zmierzyła się z reprezentacjami zaprzyjaźnionych szkół w grze terenowej. Postawiono przed nimi różnorodne wyzwania, a uzbrojono ich jedynie w długopis, kartkę, butelkę wody i mapę. Wśród zadań znalazły się m.in.: policzenie schodów prowadzących do kaplicy na Kopiej Górce, obranie 3 jabłek, złożenie namiotu origami, ułożenie wszystkich tajemnic różańca we właściwej kolejności, uzupełnienie tekstu piosenki, nazwanie fachowo 4 przyborów liturgicznych, przejście wyznaczonym torem z zawiązanymi oczami, polegając tylko słownych instrukcjach członków drużyny na itd. Oprócz zadań, na trasie ukryto 8 pytań dodatkowych dotyczących ruchu oazowego i postaci ks. F. Blachnickiego, które należało odnaleźć i odpowiedzieć, by uzyskać więcej punktów.
Cóż, zwyciężyliśmy! A jakże :)

Przepojeni dumą wróciliśmy do domu, pełni pozytywnych emocji i ciekawych wspomnień, już dziś niecierpliwie oczekując kolejnego spotkania w przyszłym roku.

Reprezentację szkoły przygotowały nasze panie: p. Alicja Grosman i p. Anna Jastrzembska (wiedza o oazie i patronie), p. Joanna Sobik (chórek), p. Katarzyna Zbroja (proporzec) – dziękujemy!