Walentynkowy konkurs recytatorski

2018-01-26

Zapraszamy uczniów klas VII oraz gimnazjalnych do wzięcia udziału w Walentynkowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w naszej szkole 20.02.2018r. o godzinie 9.00.

Kategoria pierwsza:

• Każdy uczestnik zobowiązany jest do przygotowania wybranego utworu lirycznego o tematyce miłosnej i wcześniejszego zatwierdzenia go przez swojego nauczyciela polonistę.
  • Uczestnik przygotowuje analizę i interpretację wiersza ( czas prezentacji nie może przekraczać 10 minut).
  • Recytatora obowiązuje umiejętność uzasadnienia doboru utworu oraz znajomość okoliczności jego powstania, a także najważniejsze informacje dotyczące biografii poety.

Kryteria oceny prezentacji recytatorskiej:

• poprawna dykcja, intonacja, akcentowanie
  • pamięciowe opanowanie utworu
  • ogólne wrażenie artystyczne

Kategoria druga - Walentynkowy Konkurs dla Młodych Talentów:

• Uczestnik( uczeń klas VII oraz gimnazjalnych) zobowiązany jest do dostarczenia komisji wybranego wiersza własnego autorstwa o tematyce miłosnej do dnia 19.02.2018r. w wersji pisemnej.