Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

2018-01-17

Jak co roku szkoła nasza włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegoroczny DBI obchodzony jest dnia 6 lutego pod hasłem: ”Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Podejmując taki temat organizatorzy i wszyscy działający w ramach DBI chcą zwrócić uwagę użytkowników internetu na obowiązek poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów.

Również należy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, ale także do własnej osoby - jest wsparciem w ochronie własnej prywatności. Niestety w internecie coraz więcej cyberprzemocy, hejtu, ksenofobii. Chcemy więc włączyć się w budowanie kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Podejmujemy więc hasło tegorocznych obchodów DBI i włączamy się w walkę o lepszy internet.

W ramach obchodów DBI 2018 ogłaszamy konkurs plastyczny dla klas 6-7 Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych.
Należy wykonać pracę plastyczną - plakat w dowolnej technice promujący hasło "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".
Format prac: A-3 lub większy.
Prace z SP należy składać do P. Katarzyny Zbroja natomiast z gimnazjum do P. Aleksandry Skupień.
Termin: do 26.01.2018
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tuż po feriach zimowych a najlepsze prace zostaną nagrodzone.
Liczymy na zainteresowanie i liczny udział.