2019-12-20

2 grudnia uczniowie z klas od V do VIII wraz z opiekunami uczestniczyli, w ramach projektu unijnego Z Matematyką na TY, w wycieczce edukacyjnej do Świata Techniki w Ostrawie. W obiekcie znajdują się 4 stałe ekspozycje tematyczne – Świat dzieci, Świat nauki i odkrycia, Świat cywilizacji oraz Świat przyrody.

Dzięki wyjątkowym ekspozycjom, interaktywnym programom, uczniowie mieli zapewnioną rozrywkę oraz naukę. Mieliśmy okazję poznać własną siłę i energię, zapoznać się bliżej z ciałem człowieka, dowiedzieć się ciekawostek ze świata zwierząt i roślin, obserwować ogromny obrotowy model Ziemi, a w laboratorium zbadać własności światła. Zobaczyliśmy również film pt. Życie Oceanu. Nauka poprzez doświadczenia, to wspaniały sposób poznawania i odkrywania świata.