Akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

2019-11-22

8 listopada uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy VI a pod kierunkiem p. Ewy Rozińskiej, oprawę muzyczną przygotowała pani Joanna Sobik, a patriotyczne dekoracje były dziełem p. Jan Rozińskiego.

Uczniowie przedstawili prozą i wierszem najważniejsze momenty z historii naszego państwa, od utraty niepodległości, poprzez największe zrywy narodowowyzwoleńcze, aż do odzyskania niepodległości. Pieśni w wykonaniu szkolnego chóru oraz solistek, podkreśliły determinację Polaków do walki o wolną i niepodległą ojczyznę. O godz. 1111 odśpiewaliśmy wszyscy hymn narodowy.

Dyrektor szkoły podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii, a także zwrócił uwagę na znaczenie tego święta dla każdego Polaka. Podkreślił , iż powinniśmy być dumni z naszej historii i naszych symboli narodowych. Wyjaśnił również, na czym polega patriotyzm w dzisiejszych czasach, a także wyraził swoje zadowolenie z postawy całej naszej społeczności szkolnej w trakcie wspólnego śpiewania hymnu. Można zatem powtórzyć za Janem Zamojskim: Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…

Wyprowadzenie sztandaru szkoły, zakończyło uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości.