Chwałowicki Dzień Ziemi w wydaniu klas 1-4!

2019-06-25

17 maja uczniowie klas 1-4 wzięli udział w Chwałowickim Dni Ziemi. Celem organizowanego cyklicznie wydarzenia jest zwrócenie uwagi najmłodszych na problem zanieczyszczenia środowiska oraz zachęcenie najmłodszych do proekologicznych zachować na co dzień.

W czasie eventu szkoły zaprezentowały piękne stroje i okolicznościowe transparenty o tematyce ekologicznej. Każda ze szkół miała również za zadanie przygotować specjalny występ dotyczący ochrony środowiska. Dzielnie poradziły sobie przedszkolaki, krótkim występem pochwalili się również uczniowie klas czwartych z SP13.

Naszą szkołę w tej części reprezentowała klasa 4b w przedstawieniu pt. „Baśń o Zosi”. Uczniowie pod okiem wychowawcy pana Wojciecha Wasylko przygotowali minispektakl, który był połączeniem audiobooka i pantomimy. Dzielny bohater Ekoman uratował świat przed potworami Plastyczakiem i Foliakiem ku wielkiej radości małej Zosi.

Publiczność nagrodziła naszych młodych aktorów gromkimi brawami. Po części artystycznej nadszedł czas na zasłużoną grochówkę i małe słodkie poczęstunki.