II miejsce w KONKURSIE Przyrodniczo – Ekologicznym pod hasłem „Nasza Ziemia”

2019-05-07

3 kwietnia 2019 roku uczniowie z klasy III Amelia Forreiter, Emilia Kowalik i Maksymilian Kieżun wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Rybniku.

Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych, uwrażliwianie na piękno przyrody oraz promowanie wiedzy i postaw proekologicznych. Nasza drużyna wykazała się dużą wiedzą przyrodniczą z zakresu ekologii oraz ochrony środowiska i zdobywając II miejsce zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

5 kwietnia wzięli udział w XII Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym „Przyrodnicza wędrówka po województwie śląskim”, który odbył się w Żorach. Uczniów przygotowała pani Katarzyna Grzech.

Gratulujemy sukcesu!!!