2019-02-01

Tradycja Fletowego Konkursu Kolędowego w naszej szkole rozpoczęła się w roku szkolnym 2003/2004, kiedy to po raz pierwszy został on zorganizowany przez nauczyciela muzyki panią Joannę Sobik. Od tego czasu co roku grupa osób, która lubi i potrafi grać na flecie prostym, w okresie świąt Bożego Narodzenia gra kolędy.
Dnia 22 stycznia 2019 roku odbył się już XVI Fletowy Konkurs „Hej kolęda, kolęda”.

Wzięło w nim udział 9 uczniów klas IV-VII. Każdy uczestnik konkursu musiał zagrać dwie, wybrane przez siebie kolędy poprawnie pod względem rytmicznym i melodycznym. Występy dzieci oceniało jury z gościem honorowym, panią katechetką Elżbietą Skrzyńską, która od początku towarzyszyła konkursowi, na czele. Widownię stanowili wszyscy uczniowie klas I-III, którzy również wspólnie z nauczycielami i występującymi zaśpiewali wybraną kolędę.
Konkurs rozpoczęła i zakończyła pięknym śpiewem uczennica klasy 4a Amelka Wypenda.

A oto wyniki konkursu:

• I miejsce: Aurelia Repnikow kl.7a
  • II miejsce: Zofia Nowobilska kl.4b
  • III miejsce: Nadia Raszka kl.6a

Wyróżnienia:

• Maja Prudel
  • Paulina Rojek
  • Nadia Smardz

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich zachęcamy do kultywowania pięknej tradycji kolędowania.