Archiwum: grudzień 2019

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
2019-12-17

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły, które odbedzie się w czwartek o 17:00 w sali gimnastycznej byłego gimnazjum.

Pogrzeb ś.p. Ewy Szymańskiej
2019-12-18

Z żalem informujemy, że zmarła wieloletnia nauczycielka naszej szkoły, p. Ewa Szymańska. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek 19.12.2019r. o godz. 10:30 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Rybniku.

2019-12-20

10 grudnia w sali gimnastycznej dyrektor szkoły p. Ryszard Kras powitał uczniów klas starszych na Żywej lekcji historii, którą poprowadził p. Krzysztof Banaś, wielki pasjonat, kolekcjoner i znawca historii polskiego oręża. Tym razem uczniowie mieli okazję poznać uzbrojenie polskiego żołnierza od czasów I wojny światowej, poprzez wojnę polsko – bolszewicką, aż do II wojny światowej.

2019-12-20

Ruszyła już XX edycja Góry Grosza! W tej akcji bierzemy udział od lat. Zawsze zebraliśmy wielką górę, więc wierzymy, że w tym roku będzie podobnie. Na korytarzu szkolnym stoi wielka skrzynka, do której możecie wrzucać grosiki.

2019-12-20

Spośród wielu prac konkursowych nasze jury wybrało zwycięzców. Wybór nie był łatwy, a kryterium, jakim się kierowaliśmy, to: technika, sposób wykonania i pomysłowość. Dlatego im bardziej kreatywniej, tym lepiej.

2019-12-20

Jak co roku, 6 grudnia z dalekiej Miry przybywa niezwykły gość. Jest to oczywiście święty Mikołaj. Znają go dzieci na całym świecie i z niecierpliwością na niego czekają. Szczególnie dzieci grzeczne, gdyż wiedzą, że ten święty obdaruje ich prezentami.
A że w naszej szkole są tylko grzeczne dzieci no… i takie, które starają się być grzeczne, więc nie dziwmy się, że drogi gość w asyście aniołka przybył do nas i w tym roku.

Dyskoteka andrzejkowa
2019-12-20

25 listopada z okazji zbliżających się andrzejek, uczniowie klas starszych bawili się na tradycyjnej już dyskotece andrzejkowej. Frekwencja dopisała i nie ma się co dziwić, skoro nastrój dobrej zabawy podkreślały odpowiednia sceneria oraz świetna muzyka. Tegoroczną zabawę prowadzili uczniowie z klasy 8 Szyperski Dawid i Kryspin Mateusz. Za co im serdecznie dziękujemy. Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwały p. Iwona Dyczka, p. Małgorzata Sikora i p. Iwona Woźnica. Im również dziękujemy.

2019-12-20

Dnia 25 listopada w naszej szkole obyło się przedstawienie ekologiczne dotyczące smogu, w którym uczestniczyły klasy edukacji wczesnoszkolnej. Występ przygotowała młodzież IV LO w Rybniku.

2019-12-20

21 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 11 w Rybniku już po raz 16 odbył się Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Wystąpili w nim uczniowie 34 placówek oświatowych z Rybnika, Gaszowic, Świerklan. Młodych artystów oceniało profesjonalne jury
w składzie: Agnieszka Janas, Janina Wystub i Marzena Konsek.

2019-12-20

Wyróżnienia w konkursie na najlepszy strój zdobyli:

I - III: Pszczółka Maja, harry Potter i Bambi, zaś w klasach IV - VIII: Pippi Pończoszanka, Czerwony Kapturek, Jednorożec i Diabolina. Gratulujemy!

2019-12-20

2 grudnia uczniowie z klas od V do VIII wraz z opiekunami uczestniczyli, w ramach projektu unijnego Z Matematyką na TY, w wycieczce edukacyjnej do Świata Techniki w Ostrawie. W obiekcie znajdują się 4 stałe ekspozycje tematyczne – Świat dzieci, Świat nauki i odkrycia, Świat cywilizacji oraz Świat przyrody.

2019-12-20

W czwartkowe popołudnie i piątkowy poranek mieliśmy okazję podziwiać występy naszych szkolnych artystów w przygotowanym przez nich przedstawieniu jasełkowym. W iście świątecznej atmosferze zostaliśmy skłonieni do refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze - a najważniejsza jest miłość...